Recenzje filmów, filmów i jeszcze raz... seriali.

fgdfgd
-->
Fanpage na Facebook Fanpage na Twitter Kanał RSS Napisz do mnie maila

Autor bloga:
Tomasz Błoński a.k.a. milczacy_krytyk


   

abbbb
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

zBLOGowani.pl

stat4u
Blog > Komentarze do wpisu
Niemoralność

emocje to rzeczy...

NiemoralnośćNiemoralność (1998) Wielka Brytania

reżyseria: Po-Chih Leong  
scenariusz: Paul Hoffman  
aktorzy: Jude Law, Elina Löwensohn, Timothy Spall, Jack Davenport, Colin Salmon, Kerry Fox, Anastasia Hille
muzyka: John Lunn, Orlando Gough  
zdjęcia: Oliver Curtis
montaż: Robin Sales

 (7/10)

Nie przepadam za filmami o wampirach, wilkołakach i tym podobnych stworzeniach.  Dlatego do "Niemoralności" (oryginalny tytuł to "Wisdom of the crocodiles") podchodziłem z dużym dystansem, przygotowując się na to, iż te półtorej godziny przed ekranem nie będzie najmilszym przeżyciem.  Spore było więc moje zaskoczenie, gdy okazało się, że ten już trochę stary film jest zupełnie inny od tego typu obrazów.  Nawet sam wampir został przedstawiony tu zupełnie inaczej - brakuje kłów, kołków i całej tej szopki, która mnie tak zawsze drażniła.

"Niemoralność" jest niesamowicie tajemniczym, trochę powolnym, ale wciągającym filmem.  Jest kameralnym  romansem, który nie wiem czemu trochę przypominał mi "Nagi instynkt".  Rozpoczyna się od dwóch niezwykłych, intrygujących scen, by później niestety trochę za bardzo zwolnić i w spokojny sposób dojść do dość zaskakującego zakończenia.  Nie ma tu efekciarstwa, czy ogromnej ilości krwi.  Jest za to dobrze budowane napięcie przez nastrojową, budzącą niepokój muzykę, oraz ładne zdjęcia, a także ciekawie napisane dialogi.  Znalazło się także w tym filmie kilka całkiem mądrych i wartych zapamiętania zdań o miłości, a także dobru i złu i cienkiej granicy między nimi.  Za to spory plus.

Na koniec muszę jeszcze wspomnieć o aktorach, w szczególności o Judzie Law, który fantastycznie zagrał Steve'a Grlscza.  Jego bohater, prócz pewnej dziwnej przypadłości, jest zwykłym człowiekiem, któremu możemy współczuć, którego możemy starać się zrozumieć.  Za to wielkie brawa.  Na pochwałę zasługują także dobrze grająca Elina Löwensohn oraz Timothy Spall.

*

Film nadesłał portal o kinie domowym FILMOPOLIS.pl - recenzje DVD oraz Blu-ray. Testy wszystkich elementów kina domowego. Premiery, zapowiedzi i listy hitów.

poniedziałek, 02 lutego 2009, milczacy_krytyk

Polecane wpisy

  • Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

    it's time for the Jedi to end Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi (2017) USA reżyseria i scenariusz : Rian Johnson aktorzy : Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver,

  • Blade Runner 2049

    2049 Blade Runner 2049 (2017) Kanada, USA, Wielka Brytania reżyseria : Denis Villeneuve scenariusz : Hampton Fancher, Michael Green aktorzy : Ryan Gosling, Har

  • To

    you'll float too! To (2017) USA reżyseria : Andres Muschietti scenariusz : Gary Dauberman, Chase Palmer, Cary Fukunaga aktorzy : Jaeden Lieberher, Jere

Komentarze
countersv
2009/02/02 08:59:38
Podejscie do tematu jak w szwedzkim Let the Right One In. Tylko ze brytyjski film jest o 10 lat wczesniejszy. Ksiazka byla napisana w 2004 roku. Ciekawe, czy John Ajvide Lindqvist, autor powiesci i scenariusza do szwedzkiego filmu inspirowal sie Niemoralnoscia.