Recenzje filmów, filmów i jeszcze raz... seriali.

fgdfgd
-->
Fanpage na Facebook Fanpage na Twitter Kanał RSS Napisz do mnie maila

Autor bloga:
Tomasz Błoński a.k.a. milczacy_krytyk


   

abbbb
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

zBLOGowani.pl

stat4u
Blog > Komentarze do wpisu
Krajobraz sfabrykowany

Krajobraz przeobrażony

Krajobraz sfabrykowanyKrajobraz sfabrykowany (2006) Kanada

reżyser: Jennifer Baichwal
narrator: Edward Burtynsky
muzyka: Dan Driscoll
zdjęcia: Peter Mettler
montaż: Roland Schlimme

 (8/10)

Bardzo interesujący, a zarazem przygnębiający dokument.  Twórcy zabierają nas w małą podróż po Świecie by pokazać nam jak złowiek wpływa na środowisko.  Odwiedzamy Bangladesz i cmentarzysko statków oraz Chiny gdzie możemy zobaczyć wysypiska śmieci, gigantyczne fabryki w których jak roboty, za grosze pracują tysiące ludzi czy plac budowy wielkiej Tamy Trzech Przełomów. Możemy zobaczyć też biedne przedmieścia Szanghaju znajdujące się tuż obok bogatych i nowoczesnych dzielnic biznesowych.  Wszystkie te miejsca wyglądają jakby znajdowały się na zupełnie innej planecie. Naprawdę widoki momentami szokujące, zdumiewające ale przede wszystkim przerażające. 

"Krajobraz sfabrykowany" jest dokumentem bardzo oszczędnym, trochę przypominający pokaz zdjęć, momentami przepleciony klipami filmowymi, wzbogacony o fabryczną muzykę od czasu do czasu pojawiającą się w tle.

Warto obejrzeć ten dokument szczególnie przed przyszłoroczną Olimpiadą w Chinach, by prócz pięknych krajobrazów i widoków bogatych, rozwiniętych miejsc, jakimi z pewnością będą nas zasypywać organizatorzy, móc zobaczyć także te inne, biedniejsze Chiny.

sobota, 29 grudnia 2007, milczacy_krytyk
Tagi: dokument

Polecane wpisy