Recenzje filmów, filmów i jeszcze raz... seriali.

fgdfgd
-->
Fanpage na Facebook Fanpage na Twitter Kanał RSS Napisz do mnie maila

Autor bloga:
Tomasz Błoński a.k.a. milczacy_krytyk


   

abbbb
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

zBLOGowani.pl

stat4u
Blog > Komentarze do wpisu
Snow Cake

wy normalni...

Snow CakeSnow Cake (2006) Kanada, Wielka Brytania

reżyseria: Marc Evans
scenariusz: Angela Pell
aktorzy: Alan Rickman, Sigourney Weaver, Carrie-Anne Moss, David Fox, Jayne Eastwood, Emily Hampshire, James Allodi
zdjęcia: Steve Cosens
montaż: Mags Arnold
muzyka: Broken-Social-Scene

 (8/10)

Przeszło półtora roku czekałem na ten film.  Najpierw na wprowadzenie go do kin - co jednak nie nastąpiło bo strachliwi dystrybutorzy zwątpili czy ktokolwiek go obejrzy, a później na premierę w tv.  W końcu się doczekałem i jestem bardzo zadowolony.

Snow Cake to cudowny, momentami zabawny, momentami smutny i wzruszający film obyczajowy. Jeden z nielicznych, normalnych, obrazów o zwykłych ludziach, zachęcający nas do zastanowienia się choć przez chwilę nie tylko nad zachowaniami i postawami bohaterów, ale też nad naszym codziennym życiem.

Brawa dla aktorów.  Szczególnie dla Sigourney Weaver, która fantastycznie zagrała chorą na autyzm kobietę, która traci w wypadku samochodowym córkę - Vivienne.  Naprawdę mistrzostwo świata.  Oczywiście nie można też zapomnieć o cudownie posępnym i zamkniętym w sobie Alanie Rickmanie, który gra przypadkowego mężczyznę - Alexa podwożącego wracającą do domu Vivienne.  Niestety przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności mają wypadek i dziewczyna ginie, a Alex postanawia odwiedzić matkę zmarłej.

Pisząc o aktorach trzeba też koniecznie wymienić młodziutką Emily Hampshire - Vivienne, która pojawia się w filmie jedynie na niecałe 15 minut, ale to wystarcza by pomiędzy nią, a widzami powstała więź, przez co śmierć bohaterki w nieszczęśliwym wypadku nie jest dla nas obojętna.

Podsumowując.  Naprawdę film wart obejrzenia.  Szczególnie jeśli chcemy poprawić sobie humor

piątek, 12 października 2007, milczacy_krytyk
Tagi: dramat

Polecane wpisy

Komentarze
countersv
2007/10/22 10:51:42
Dla mnie film byl zbyt nudny. Rzeczywiscie, gra aktorska doskonala, scenariusz tez swietny, ale film nie potrafil mnie zatrzymac przed ekranem.