Recenzje filmów, filmów i jeszcze raz... seriali.

fgdfgd
-->
Fanpage na Facebook Fanpage na Twitter Kanał RSS Napisz do mnie maila

Autor bloga:
Tomasz Błoński a.k.a. milczacy_krytyk


   

abbbb
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

zBLOGowani.pl

stat4u
Blog > Komentarze do wpisu
Gdzie jest Nemo?

robię orła w gnoju

 Gdzie jest Nemo? (2003) USA

reżyseria: Andrew Stanton, Lee Unkrich
scenariusz: Andrew Stanton, David Reynolds, Bob Peterson
muzyka: Thomas Newman
głosy: Olaf Lubaszenko, Krzysztof Globisz, Joanna Trzepiecińska, Grażyna Wolszczak, Jan Frycz, Kajetan Lewandowski.

 (8/10)

Mało by brakowało i nie obejrzałbym "Gdzie jest Nemo?".  Dlaczego?  Ponieważ pierwszy kwadrans zapowiadał film całkowicie skierowany do dzieci, który dla mnie będzie stratą czasu.  Całe szczęście mam jednak w zwyczaju nie przerywać filmu, który zaczynam oglądać i przetrwałem początek.

I całe szczęście bo im dłużej "Gdzie jest Nemo?" trwa, tym jest lepszy.  Twórcy coraz śmielej serwują nam trochę absurdalne ale bardzo śmieszne sceny (rozmowy po waleńsku, sceny w akwarium, żółwie czy mewy), i nawet - o dziwo - nie przesładzają zakończenia - tzn. nie aż tak bardzo.

Film jest przepiękny jeśli chodzi o stronę wizualną - emanuje feerią kolorów w każdym ujęciu, a na dodatek sprawia, że to co widzimy, uznajemy (prawie) za prawdziwe. 

Jednak największą zaletą "Gdzie jest Nemo?" jest rewelacyjny dubbing, a szczególnie Joanna Trzepiecińska w roli Dory.  Oklaski na stojąco!

Jednakże porównując "Gdzie jest Nemo?" z ostatnimi filmami animowanymi, wypada on średnio.  Co prawda nie jest niewypałem, ale do ideału trochę mu brakuje.

poniedziałek, 25 grudnia 2006, milczacy_krytyk

Polecane wpisy