Recenzje filmów, filmów i jeszcze raz... seriali.

fgdfgd
-->
Fanpage na Facebook Fanpage na Twitter Kanał RSS Napisz do mnie maila

Autor bloga:
Tomasz Błoński a.k.a. milczacy_krytyk


   

abbbb
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

zBLOGowani.pl

stat4u
Blog > Komentarze do wpisu
Zostań

"świat to iluzja" 

 Zostań (2005), USA

reżyseria: Marc Forster
scenariusz: David Benioff
aktorzy: Ewan McGregor, Ryan Gosling, Naomi Watts, Bob Hoskins
zdjęcia: Roberto Schaefer
muzyka: Asche & Spencer

 (7/10)

Stay jest jednym z tych filmów, które od samego początku, trzeba oglądać bardzo uważnie, skupiać się na każdej scenie, każdym ujęciu. Dokładnie śledzić wszystkie rozmowy między bohaterami, każde słowo. Jest jednym z tych obrazów, w których bohaterów i ich życie poznajemy stopniowo, nie od razu. Co ciekawe, mimo iż przez cały seans będziemy skupieni, możemy nie otrzymać odpowiedzi na samym końcu.

Trudno jest oceniać film, którego się nie zrozumiało. Przyznaję się otwarcie, że nadal nie rozumiem do końca o co w Stay, tak na prawdę chodziło, kto był kim i co kiedy się wydarzyło. Ale pomimo braku odpowiedzi i ogromnego zamiaszana w głowie, Zostań nie zirytowało mnie. Co więcej nadal myślę nad historią przedstawioną przez Benioffa i z chęcią obejrzę jeszcze raz Stay.

Film ma bardzo interesujący początek. Przytrzymuje nas przy ekranach i wciąga głębiej. Potem jest jeszcze ciekawiej. Dziwne zdarzenia, zagadkowe rozmowy, pomysłowe przejścia pomiędzy kolejnymi scenami, przenośnia goni przenośnię.

Na plus można zaliczyć muzykę i zdjęcia Roberto Schaefera. Aktorzy spisali się idealnie - w szczególności Ryan Gosling. Jako fan muszę także wspomnieć o Naomi Watts.

Zostań jest bardzo ciekawym, trochę powolnym, ale trzymającym w napięciu, klimatycznym dramatem psychologicznym. Szkoda, ze nie dane mi było go oglądać w kinie.

środa, 13 września 2006, milczacy_krytyk

Polecane wpisy